Dobrehouby.cz
E-shop na sušené houby, lanýže, substráty a potravinové doplňky z hub.

Substráty

SUBSTRÁT - Bedla vysoká 3 kg. 

Vaše cena:
Běžná cena:249,00 Kč
Ušetříte - sleva:48.19% / 120,00 Kč
Dostupnost:není skladem

 Bedla vysoká - substrát

 

Díky této kultuře máte jedinečnou příležitost pěstovat bedly přímo na své zahradě. Pokud zde mycelium bedly nalezne vhodné podmínky pro kolonizaci, je možné, že se na vaší zahradě usadí i trvale a budete se z ní těšit i několik let.

 

Výsadba

V první řadě je důležitý výběr vhodného místa. Ideální je stinné, popřípadě polo-stinné místo, na hranici lesa, popřípadě pod stromy či keři, vhodná je i vyšší tráva nebo blízkost kompostu.

Kulturu bedly sázíme do vykopané jámy o hloubce 20 cm a rozměrech 60X40 cm, tak, aby se celá sadba pohodlně do připraveného otvoru vešla. Substrát poté přikryjeme cca 3 cm silnou vrstvou zeminy či kompostem, popřípadě rašelinou.

Ideální čas výsadby je v období od března do října. Kultura bedly vydrží cca 4 týdny uložená v chladu při teplotě od 2 – 8 C. Po výsadbě není třeba intensivní zálivky, vyjma déle trvajícího sucha. Pak je vhodné cca po týdnu sucha bez srážek toto místo mírně pokropit tak, aby mycelium nevyschlo.

Růst

Plodnice bedly se obvykle vyskytují v období od července do konce září. Pokud Vám bedly nevyrostou hned v roce výsadby, nezoufejte, je možné, že se objeví až v roce následujícím!


Substrát je vyroben speciálně pro domácí pěstování v praktické papírové krabici s uchem pro odnos.

 

Návod na pěstování v příbalovém létáku.

 

Cena včetně DPH.

Obchodní a dodací podmínky ZDE. Drobný prodej a osobní převzetí je možné ZDE .

- čas předání je třeba domluvit na telefonním čísle 777 153 600 (pan Hiršl)

Pro maloobchody a restaurace VO ceny.


« zpět